TT workšopa 6/2014

Pár riadkov na záver.:)

Čaute hifisti,

Už by sa patrilo, aby som sa vyjadril k vydarenej akcii v BB/BR. Ja som si to všetko parádne užíval, či už išlo o Martinovu aparatúru, Peťov skvelý obed, večerný rozhovor. Martin vo svojom zvuku teda riadne poskočil, keď porovnávam s tým, čo som počul u Martina predtým. Ocenil som, že mi Martin predviedol oboch Soňákov, aby som si mohol utvoriť patričnú mienku. Asi by mi viac vyhovovala tá 557-ka.
Ale Californčan ponúkol o čosi viac ako Soňáci a to vysoko delikátny zvuk, či už s Tungsrammi, či so Siemensami.
Klobúk dolu pred Martinvými hodinami strávenými nad DACcom a snahou dotiahnuť veci do konca, čím obohatil nás, čo sme DAC popočúvali.
Martinove nové bedničky zneli fajnovo a porovnávali sme ich aj s Virtuozami aj s MB Quartami.
Peťo vďaka Ti za parádny obed, hlboko sa skláňam pred Tvojim kuchárskym umením. Si v ňom určite taký dobrý ako v hifi.
Veľmi dobre mi padla chvíľka relaxu na minibalkóniku, kde sme sa všetci traja zmestili aj s vystretými nohami.
Akustické úpravy u Peťa pomohli, čo bolo znať hlavne v spodnej časti pásma. Peťo púšťal zaujímavé ukážky a hovkal si vo svojej leňoške.
U Martina sme poobede prevetrali Kalifornčana a Peťo neskôr navrhol výmenu eliek. Na večeru sme mali jeleňa a taký sme boli naprataný, že sme sa ledva, ledva dostali z kuchyňe do posluchovky.
S nastávajúcim večerom sa nám Martin pokúšal naservírovať analóg. Počúvali sme dlho do noci a najviac sa mi páčilo, ako Martin s celou rodinou spáva v jednej posteli. Dokonca som o tom rozprával aj v BS.
Vďaka chlapci za skvelé zážitky – boli ste obaja úžasný.
Všetkých pozdravuje
Jaro

Nazdar audio maškrtníci a ladiči,

tak píšem pár riadkov k našej sobotňajšo-nedelňajšej akcii. Za mňa teda musím povedať, že bolo výborne. Aj ked teda povodne plánovaná analogová workšopa bola nakoniec takmer výlučne v znamení californského DAC-u s nemeckými elektronkami Siemens E83CC SQ vyrobené pre Philips.
Ale po poriadku. Po krátkom rannom štarte u mňa v BB sme sa s Jarom vybrali do malebného prostredia horehronského regionu do ešte malebnejšieho sídliska v Brezne. Peťo nás vynikajúco nachoval čínskymi rezancami( už som inak Zuzke povedal, že ako ich má variť aj čo nakúpiť) a išlo sa počúvať. Škoda, že sme nemohli ešte počuť nové Aurumi ako si rozumejú s Marantzom ale aj Peťove Biele Perly nám ponúkli vešľmi zaujímavý zvuk, hlavne audiofilské nahrávky boli výborné. Akustické úpravy zmenili výrazne dozvuk na stredoch aj výškach, dokonca aj basy boli O.K., takže Peťo nemal hrôzu s nahrávok, ktoré som doniesol.:))
Porovnali sme zvuk Jednoduchého CD playeru Philips oproti Micromege s DAC Arcam. pre mňa Arcam jednoznačne lepší, ale uvidíme, čo to povie ked sa Philips olampizuje.
Potom nastúpili aj Jardove MB Quarty osadené dnes už nezohnateľným exclusive tweetrom, vyrobili sa iba dva kusy na celom svete!!!, a išli sme popočúvať. Peťo to zhodnotil dvoma slovami že tá bedňa je víťaz v kategorii "Skokan roka". Čo viac dodať.
Namleli sme si medzitým audiofilsku kávičku a niečo po 16-tej sme sa pobrali smerom do BB. No a tam sme počúvali moje nové regálovky, potom aj moje Virtuosy regálovky a nakoniec dokonca aj ešte rozpracované 3-pásmo. Ja hodnotiť nebudem, ale som rád, že sa vám páčilo a dokonca aj Peťo pochválil.:) Porovnanie Sony CDP-557ESD vs. DAC California bolo v pravdivosti bližšie v prospech Sonyho ale ten DAC bol zvukomalebnejší. Prirovnanie k francuzskemu Audiomatu je veľmi výstižné. No a najväčší šok nastal asi pri výmene elektroniek Tungsram ECC83 za tie Siemens E83CC SQ (Philips). Ja som tie elky doteraz nevedel nejako uplatniť, aj som písal, že som z nich trochu sklamaný, ale čo predviedli s Californčanom, to je sila. Musím sa priznať, že sa mi bude len ťažko lúčiť s tímto prístrojom a asi ešte uplatním reverzné inžinierstvo a prekreslím schému zapojenia toho elektronkového výstupu, možno sa zíde, čo poviete? Lebo podľa mňa čaro toho prístroja stojí práve na ňom. Aspoň si to myslím.
Ešte sme znova popočúvali Jarove MB-čky, dokonca vyšiel aj čas na improvizané meranie.
No a potom sme skusili aj popočúvať analóg ale toto sa veľmi neujalo. zrejme ostanem predsa len analogovým vdovcom. Po tej expanzii muziky čo sme zažili za celý deň to už nešlo. ale som zrejme aj trochu precenil MM prenosku Goldring a včera som už založil naspäť Dynavectorku. Je to teda poriadny rozdiel, ale asi by som musel zmeniť aj výber muziky aby som vás tým oslovil.
Jaro, veľmi pekne Ti ďakujem za LP čo si mi doniesol, hlavn etá Denonka hrá fantasticky. Peťo, dík aj za CD, čo som si napáli od Teba, hlavne ten Klaus je výborný, už si idem objednať originálku a vydal ešte jeden album tak aj ten.:)
A dík aj za vínka od vás a celkovo dík, že sme sa mohli takto stretnúť, bolo mi s vami super a už sa teším na ďaľšiu workšopu teraz už tradične v TT a dúfam, že aj s oboma Peťovcami.
Majte sa pekne a napíšte pár riadkov, ked budete mať chvíľku. Od stredy som na dovolenke v kúpeľoch, takže k DAC-u sa dostanem až potom, tak peťo musíš ešte vydržať.

Čaute.
Martin