TT worksopa - 16.7.2016

 

No nazdar audioholici,

tak daľšia perfektná audiosobota za nami, je čas na krátku rekapituláciu, tak začnem ja.:)

Hned na začiatku sa to rozbehlo zhurta, kombinácia Push-pull EL34 lampáča s Jarovými Radiator 2 bedničkami ponúkla veľmi muzikálny zvuk s veľkým zmyslom pre rytmiku. Ursínyho kapela šlapala ako divá. Aj Korben Dallas znel veľmi zaujimavo a vťahujuco, asi si ho aj objednám najbližšie, zaujímavá muzička. Znova sa potvrdilo že tieto bedničky potrebuju elektronkáč, ktorý ich dokáže trochu "napumpovať" a potom vystrájajú zázraky. Veľmi pekný vrčavý bas ma zaujal asi najviac, ale aj zaujímavé výšky. Stredy ako kedy, pre mňa je ten stredobasový Tesláčik stále trochu zvláštne zafarbený, ale to už som hovoril aj predtým. Ale výborný celkový dojem. Zložitejšia hudba pri vysokých hlasitostiach síce už ukazovala na limity týchto drobátok, ale to sa im dá odpustiť. Napr. aj moja nahrávka Ibrahima Maaloufa je dosť ťažká na prehratie, nie je to extra dobre nahraté, navyše sme išli aj dosť nahlas, tak už to bolo také ukričané .

Inak celkovo k našim akciám, vďaka pomerne silnému zatlmeniu miestnosti a rozloženiu basových módov hrávame často naozaj nahlas a ani si to neuvedomujeme, časť výkonu požerie posluchovka a potom ideme už na hranicu možností niektorých komponentov.

Od začiatku som mal trochu obavy ako si moje vynovené Perly sadnu s elektronkáčom a aj akustikou miestnosti, aj ked kvalitou týchto bedničiek som si bol istý. Obavy sa zčasti aj naplnili.:) Jednak sme boli už poriadne rozbehnutý s prvým nášupom, potom asi aj prílišné očakávania spravili svoje. K elektronkáču si bedničky až tak nesadli, aspoň pre mňa nie. Po pripojení k Philipsu to bolo rozhodne lepšie, bas išiel hlbšie a bol lepšie kontrolovaný, taktiež stredové pásmo znelo pre mňa prirodzenejšie. Zvuk bol ale stále trochu iný ako mi tie bedničky hrajú doma, hlavne basová zložka, ale aj celkový dojem. Tieto bedničky maju dosť odlišný charakter zvuku ako iné moje bedne ale práve tým sa mi páčia a nechcem na nich nič meniť, potrebuju akurát špičkové krmenie aby predviedli čo vedia. Aj ked nemusia sadnut každemu, to priznávam.

Nakoniec sme ešte zapojili uzavrenky Usher a tie po tom všetkom už zneli menej dynamicky a poddekovo, ale tie bedničky podľa mňa potrebuju skor poriadny výkon ako elektronky. Ani som ich veľa nepočúval, takže ich neviem tak zhodnotiť.

Atmosfera akcie bolo výborná, najedli sme sa zase do popuku, príjemne posedenie pri pivku a čajíku padlo vhod. JAro nás zoznámil aj so svojím zaujímavým kamarátom Dušanom ktorý má inak tiež rád Ursínyho a dokonca mi ho trochu aj zjavom pripomínal, takže sme boli tentoraz netradične až piati.:)

Ešte musím doplniť, Peťov lampáč bol veľmi pekná prácička a zvukový skvost a pre mňa predstavuje priam idealne zosobnenie elektronkového zvuku!!!

Jaro, veľká vďaka za pohostenie aj prichýlenie v tvojom audiopríbytku a už teraz sa teším na ďaľšie stretnutie.

Fotky som ešte nestihol spracovať ale už som začal, dám vedieť ked to bude.

Majte sa pekne kamaráti moji, musím už končiť, tak čo som zabudol, snáď doplníte vy.

Ahojte audio nevoľníci,

Audio shopka TT za nami a zhrniem teda z môjho pohľadu .:)
Úvodom by som poďakoval nášmu hostiteľovi za super pohostenie, za výbornú atmosféru a pohodovú pekne strávenú sobotu. Pivko dobre sadlo zrejme v spolupráci s tatranským čajíkom 52% v push pull móde.:) Číňan sa tiež snažil a bolo to výborné jedlo a nadštandardná porcia ako vždy. Škoda, len že sa rozpršalo a Dušanov návrh pokračovať vo vymetaní pivární sme preto neakceptovali.:) Aj návrat na základňu bol skôr zrýchleným presunom ako vychádzkou.:)
Vám ostatným vďaka, že sme sa tak pekne zišli a vytvorili tak všeho-chuť pozitívnu atmosféru.

Ako prvé sme s Jarom počúvali menšie bedničky Beyma, ktoré hrali zaujímavo, ale nebolo to nejako ono. Potom prišli na rad slávne S.L.R2 a to už bolo iné kafé. Ursíniho som si pekne vychutnal.
Aj napriek určitému zafarbeniu sa mi bedničky páčili a svojím podaním aj prekvapili v pozitívnom smere. Najme výšky boli výborné ale aj celkovo by som ich dokázal dlhodobo vychutnávať.:)

Martinove „nové Perly“ sú ale úplne z iného súdka. Nečakal som tak detailný a výrazný zvuk. S lampáčom to na výškach ešte šlo, ale len pri menej náročných nahrávkach. Na basoch a stredobasoch to už ale pokrivkávalo. Tieto bedničky potrebujú riadny výkon zosíku a nízku impedanciu zosilňovača. S lampáčom to nemalo drajv. S Philipsom to teda pekne „mascelo“ dynamicky, detailne, výrazne až som mal pocit, že chceme všetkých obyvateľov domu vyhnať.:) Hrali ste aj strašne na hlas a to malo veľký vplyv na celkový dojem.
Myslím, že po tejto kombinácii už muselo všetko ostatné znieť len pod dekou. Dlhodobo by som však taký zvuk nevydržal počúvať - to by ma knokautovalo.:)
Inak väčšina bedničiek čo sme skúšali mali dosť nízku citlivosť odhadujem max. do 85dB. Na to je pre slušnú dynamiku potrebný už ale riadny výkon.
Doma lampáč počúvam tak na 9hod a pri 10hod to už je riadne nahlas. U Jara sme ho smažili okolo 12hod a nebolo také ako to mám doma napočúvané. Všetko potrebuje svoje.

Tak dúfam, že sa čoskoro stretneme a budem rád keď by sme pozvali aj Dušana, prípadne spravili delenú šopku aj u neho ako navrhol on sám.

Majte sa!
Peter

Ahojte tiez sa pripajam ku kladnemu hodnoteniu naseho sobotnajsieho session...Petov elektronkac velmi pekne prevedeny a podla mna nezaostal nic dlzny ani svietiacim flaskam na vrchu lebo ten zvuk bol typicky zastupca elektroniek aspon mne sa tak javil...ale urcite k sebe potrebuje nejake citlive bednicky aby predviedol vsetko co je v nom....Jarove orechove skvosty predviedli opat klasicky to na co boli stavane a to radost z posluchu...;) U Lubosa nic nove nebolo a skoda tej muestnosti lebo ta to vsetkl zabija a dobre to tam nehralo...