TT workšopa 6/2012
A takto sme to zhodnotili.:)

Tak, tak, chlapci moji milí,Akcia sa neúprosne blíži a keďže mám málo času, tak to skrátim:Peťo: Akai CD-79, operáky, elektrónky Telefunken, konektory pre MartinaMartin: MS-Borbely preamp, Dudek, WP ak do auta ešte vojdúPeťo: D enon preamp, signálové strieborné cinch káble (bielo/zelené), real kableVšetci: CD so zaujímavými a hodnotnými nahrávkami a iné nemenované drobnosti, ktoré pomôžu k lepšiemu zvukuZačiatok akcie vidím na 10:00 a ukončenie a vyhlásenie víťazov 18:00.Na všetkých Vás sa teší

Jaro

 

Ahoj Jaro,
tak ako hodnotíš Trnavskú workšopu 2012?
Ja za seba musím povedať, že po počiatočných patáliach s mojou nepodarenou hlavou(bolo mi poriadne zle) som veľmi spokojný. Ešte že si ma zachránil, lebo by som z toho asi veľa nemal.
No poviem Ti, ked som počul prvé tóny mojho aparátu, tak ma oblial studený pot.:-) Uplne iný zvuk ako doma. Rozdiel v akustike máme taký veľký, že sa ani nečudujem, ked niečo donesieš ku mne a nehrá to tak, ako očakávaš, resp. ako to doma poznáš. A aj opačne. Tvoja izba je podstatne zatlmenejšia ako moja, čo som včera otestoval doma. Ja keď som volume otáčal ako u Teba, tak už to bolo príliš hlasno na normálne počúvanie a u Teba to nie a nie vybudiť. Ďaľšia zaujímavá skúsenosť. Ale je fakt, že ten predzosík ešte troška skúsim poladiť , možno zavedenie spätnej väzby po porade s Peťom F. vyskúšam. Aby som sa len nevyhováral.:-) Chyba bola, že som podcenil dostatočné nahriate elektroniek, aj doma to hrá najlepšie až tak po hodine.:-) A ani Peťov AKAI sa mi asi nehodil k aparátu, najlepšie to tak celkovo hralo paradoxne s najlacnejšou Yamahou. Aj ked moj favorit bol Paganini, čo sa detailnosti a presnosti týka je určite ďalej. Ale celkový dojem bol v prospech Yamahy s tvojim tuningom. Myslím, že ten sa naozaj dosť podpísal na zvuku, pretože čo si ja pamätám na moju, tak to bol mierne nabasovaný zvuk s nervozitou na stredovýškach.
Iank tá druhá Yamaha, to bolo iné kafčo. Tá ma potenciál. Tú som tuším už s Borbelym ani nepočul, neviem, či sme to mali prepojené.
Nemôžem si pomôcť, ale Peťov AKAI bol na mňa akýsi agresívny, možno to bolo že si to nesadlo s Borbelym, ale neviem. Peťo má veľmi špecifický vkus. Najviac sa mi páčilo, keď Peťo Š. chcel trochu trochu mäkší zvuk a Peťovi F. sa zdal málo agresívny.:-)))
Inak Tvoje malé Revelatory, treba im dať meno inak, to podanie trubiek, saxofonu, ale aj španielky, to bolo úžasné. Ten zosilovač má svoje typické zafarbenie, ale celkovo bol z toho veľmi dobrý dojem. Začínaj rozmýšľať o schovaní výhybky do vnútra, nak do toho už nevrtaš. Mne sa to tak páči, ako Ti to hrá.

Takže ďakujem za skvelú akciu, že si to zastrešil, aj za obed, ako vždy vynikajúci. A kávička na lavi čke bola tiež fajn. Predpokladám, že najbližšie sa stretneme asi u Peťa S. Už sa teším. To je fajn, že sme sa dali takto dokopy, je to celkom zaujímavé spestrenie v bežnom živote a je dobré mať takýchto kamarátov, aj ked sme od seba oddelení vzdialenosťami.
Tak sa maj pekne.
Zdraví Ťa Tvoj kamarát
Martin
PS: Veľmi zaujímavé bolo sledovať, ako sa nám zvuk zlepšoval s postupujúcim časom. Komponenty si musia k sebe naozaj sadnúť a aj sa nejako dostať do formy a potom to už hrá.

Nazdar Martin,

Nemôžem sa moc rozpisovať, lebo som neustále v jednom strese(tento mail Ti píšem na 3 krát), ale ja to tiež hodnotím kladne (obed, posedenie a rozhovor vonku, priateľská atmosféra, prevetranie jednej aj druhej Yamahy). Škoda, že ste nepočuli, čo urobila so zvukom výmena operákov v prevodníku TDA 1541. To bol môj tajný tip – úplne highendistický plnokrvník.

Ďalší zvuk, ktorý ma riadne zaskočil bola Tvoja zostava aj s Virtuoso bedničkami a CD Jablokoň, pesnička: En ten tiky. Malo to detail, drsnosť hlasu, atmosféru.

Keď som v sobotu odviezol Peťa domov zapojil som tuner a počúval. Potom som tam priletoval pár kondíkov hoci som schému nemal. Ja to volám intuitívny up-grade. A potom som to počúval do polnoci. No vyzerá to tak, že asi skončí v hlavnom racku. V nedeľu som musel do roboty a to ma netešilo. Končíme jednu stavbu a finišujeme, tak sa treba riadne obracať.

Ozaj dík za víno.

Zatiaľ takto stručne.

Maj sa mi kamarát môj.

Jaro