TT worksopa - 8.8.2015

Ahojte nadšenci,

píšem ešte za čerstva kým si pamätám dojmi z Augustovej TT shopky, aby časom nedošlo ku skresleným informáciám.:)
Ako prvé sme s Jarom zapli predzosík a zosík JP a ako zdroj binárnych informácií vlisovaných alebo napálených, slúžil
Philips XY ? - Jaro určite doplní.:) Ako repro boli Jarove Beyma/Audax - pre moje potešenie s kovovou kalotou. Zvuk bol ale taký plechovejší a komprimovaný bez dynamiky a pri úvodnej skladbe z CD Stereo-Phonics z roku 1995 aj značne skreslený. Ako sme zistili vylučovacou metódou a vizuálnou kontrolou - vinník bol predzosík JP. Po výmene za predzosík BASF to už bolo lepšie. Potom sme pripojili dac TDA1541 ktorý už bol oveľa zaujímavejší ako samotný Philips. Potom sme ešte odskúšali DAC s PCM63P a PCM58P. Mne osobne najviac sadol PCM58P a takto sme to počúvali až do obeda a užívali sme si to.:) Muzika bola Raven - Kamení, Pink Floyd - Division Bells, Stereo-Phonics, Buty - Na drevo a Jaro ma určite ešte doplní.
Nasledoval nákup súčiastok, veľmi pozitívny - mali moje obľúbené hroty na spájkovačku. U Dubana som kúpil CD Mika Oldfielda. ktoré sa práve chystám popočúvať...
Hneď ako sme vyšli z obchodného domu tak už nás tam čakali páni so Stredoslovenského kraja. Evidentne im nákup v IKEA a teplo v BA a TT dalo zabrať.:)
Obed u Hifi - špecialistu na prípravu pokrmu v panvici WOK bol vynikajúci a aj keď bola porcia tak pre dvoch, neostalo nič nazmar.:)
Poobedné pivo ma skoro knockautovalo, bol som plný ako balón - pivo bolo dosť ťažké a sýte. Myslím, že to pivo je vhodné na také večerné nasýtenie.
Chlapci z BB nám priniesli veľmi zaujímavé komponenty. Nádherné Martinove bedničky boli krásne remeselne spracované a ako sme neskôr aj počuli s výborným prejavom.
Keď sme prehodili na Technics zosík tak sa mi zo začiatku zdal trochu "pridusený, to bolo ešte s Jarovými Beyma/Audax. Postupne sa rozhohrával a keďže zohriaty už bol dostatočne tak súdim, že posun k výraznejšiemu zvuku prinieslo skôr napätie - formovanie kondenzátorov a nie pracovná teplota polovodičov.
Ako som predpokladal chlapcom z popod Nízkych Tatier evidentne viacej vyhovuje audiopedofilný zvuk a tak sme prehodil DAC na PCM63P. To pravé orechové nastalo až s Martinovými bedničkami keď pribudlo basov a prechod cez stredné bolo výborne previazané. Osobne by som použil výškač s kovovou kalotou, na čineloch bola počuteľná textilná príchuť a trochu aj menší podiel tých nižších výšok. Dynamika bola naozaj úchvatná a aj keď som si odbehol do vedľajšej miestnosti stále to hralo parádne.
Takže celko hodnotím našu šopku za veľmi pozitívnu ako zo zvukových a hudobných zážitkov, tak aj z toho osobného stretnutia.
Pekne sme si pokecali a ubehlo nám to naozaj veľmi rýchlo.
Jarove bedničky som prirovnal k takému chrumkavému zvuku a čo sa týka výšok Audach s Jarovým ladením sa mi veľmi páčili.
Aj keď výšok bolo len o chlp menej, tak čineli naozaj mali kovovú príchuť a ostatné nástroje a hlas zneli výborne bez ostrosti.
Martinove bedničky boli dynamickejšie a s presnejším a s vyrovanejším pásmom. S Technicsom si naozaj sadli. Peťov zosík je naozaj veľmi zaujímavý a pekne sa rozohral. Čakal som že bude zvukovo viac zafarbený, ale v kombinácii s Martinovými bedičkami som vôbec nemal taký pocit.
Vďaka všetkým za príjemné stretnutie a špeciálne nášmu hostiteľovi Jarovi za výborné pohostenie a program.

Majte sa !

Peter

Nazdar ucholaci,

tak Peťo k Tvojej súhrnnej správe je ťažké ešte niečo dodať. Snáď za mňa len veľké poďakovanie Peťovi že mi pomohol povynášať ten nákup z Ikey a mal som mnou trpezlivosť.:) V nedeľu som makal ako šroub(v tom teple je to radosť robiť) a o zhruba jednej po polnoci som bol finito. Tak ale detská izba je veľmi pekná a detičky aj pani manželka vyjadrili veľkú spokojnosť.

Akcia v TT z mojej strany veľmi vydarená aj ked trochu kratšia pre stredoslovenku partu, kedže sme prišli neskor. JArove bedničky mali svoje čarovnéí chrumkavé fluidum ako asi všetky jeho diela, fakt neviem ako sa Ti to tam podarí vždy namiešať. Osobne mi najviac vyhovovala kombinácia s prevodníkom PCM-63P, aj ked som si o sebe doteraz myslel že som pravoverný 58-ičkár.:) Bedničky B+A som mal pocit, že maju občas trocha tvrdšie a naliehavejšie stredy, škoda že sme neskúsili popočúvať aj osvedčený silič Philips. Ale toto som vnímal hlavne s DAC-om PCM58P. S PCM-63P to hralo veru veľmi zaujímavo a chvíľami som myslel že už dnes ani nič lepšie nebudem počuť, latka bola posadená veľmi vysoko. Zvuk po pripojení s Technicsom bol na začiatku naozaj trochu pridusený, počuli sme to myslím všetci, ale čo je zaujímavé je že s postupným rozohrávaním sa tento dojem stráca a možno pri opätovnom pripojení k B+A by už žiadna pridusenosť nebola. Ja som mal už dopredu obavu, že ked zapojíme moje bedničky k Tecnicsu, tak to bude katastrofa a po prvých tónoch som bol v rozpakoch. Ale sim sala bim, po chvíli to začalo zrazu hrať a ku koncu to bolo doslova skvelé. Neviem síce ako to hrá u Peťa doma ale lepšieho partnera k tomu Technicsu si ani neviem predstaviť. Som len čumel ako puk, čo z toho liezlo. Ešte aj v kuchyni sme s Peťom F. skonštatovali že to hrá dobre aj tam. Vlastne až potom som si uvedomil, aké dobré bedničky to vlastne sú a že ten Technics neni zase až taký vintage stroj, vôbec som to od nich nečakal že si tak porozumejú. Ale zase bola to synergia celého reťazca, veľkú rolu mohol zohrať aj DAC PCM-63P. O takom zvuku ale môžu snívať aj oveľa drahšie aparáty.

Jaro sa okrem zvuku výborne postaral aj o kulinárske zážitky, opražená slaninka a návšteva a ochutnávka trnavského pivka posunula našu akciu zase o level vyššie a povesť skvelého hostiteľa dostala za svoje. Posedenie v chládku trnavskej pizerie bolo super aj ked ja som dostal len kofolu. Ale však nabuduce si ja dam pivko.:)

Ešte ku gramcu niečo. Jaro, mám doma aj kaptonovú pásku ktorá má len 0,05mm, teraz som ju meral, tak ak bude klasická priesvitná príliš hrubá, možem ti dať túto na skušku. Ale som rád, že sa to pohlo a vieme už aspoň kde je chyba. Ale aj tak by ma zaujímalo, prečo sú tie otázky nižšie. Neviem aký máš ty použitý motor ale viem, že ja mám na mojom aj kondenzátory a niektorý machri skúšaju meniť ich hodnoty aby dosiahli hladší a tichší chod tuším, tak či to nemože byť aj Tvoj prípad. Prípadne či su tie kondíky v poriadku, bolo by to pozrieť. V každom prípade budem rád, ak na najbližšej akci už budeme mocť vypočuť aj nejaké LP, takže na tom pekne zamakaj.

Ja už teraz dva dni počúvam iba LP, nech si trochu napravím chute po tom digitáli.:)

No a ešte chcem pochváliť Peťovu prácičku. Ten DAC je nádherne spravený. Je vidieť ako si vyberal pracne vhodné kondíky na určité pozície a je to zohľadnené aj na plošáku. Čistý dizajn a estetika hajend triedy. Raz si niečo také musím spraviť. Ten Tvoj PCM-63P by som si veru rád doma vyskúšal.

Tak do konca týždna skusim dať fotky na web ak budem mať kedy.

Majte sa pekne audiodruhovia moji, super sme si pokecali a popočúvali a teším sa už teraz na ďaľšie stretnutie.

Martin

Čaute audiofigliari,
Začnem tým, že som všetkých Vás veľmi rád videl a sa s Vami „nakrátko“ (ako Martin podotkol) stretol. Idem hneď k veci - ohúrilo ma podanie hudby z PCM 58 KY-verzia s predzosikom Basf, koncák JP a B+A. Muzikálnosť, priestor, lokalizácia, hmotnosť, rýchlosť (dynamika) asi by som mu dal meno PSM58 Dynamite. Neskôr sme prehodili na PCM63 – tiež výborný prevodník profesionálne navrhnutý, výber súčiastok podľa Peťovho gusta ale tuším ho čaká ľahký upgrade nejakými ešte lepšími kondíkmi. Bol hádam ešte presnejší a zaostrenejší ako PCM Dynamite, ale jemne na úkor muzikality. Potom sme počúvali aj môj TDA 1541A a keby som ich mal zoradiť, tak by poradie bolo:
1. PCM58
2. TDA 1541A
3. PCM63
Treba ale povedať, že Peťove prevodníky zvukovo prevyšujú to čo majú slovenský hifisti doma a predajcovia v štúdiách. Veru, veru, musím pokorne priznať, že mi bolo ľúto, že nie som vlastníkom toho skvostného prevodníka. Ale nič to. Včera mi robil radosť môj TDA.
Martin, Peťo mi priniesol pre Teba kondíky. Plánujem v štvrtok navečer, alebo v piatok ráno do BS. Potom si zavoláme.
A teraz k popoludňajšej párty. Tu si nás Technics spočiatku skúšal, či dokážeme trpezlivo počkať, kým sa mu naformujú kondíky, kým sa nastaví správna teplota, kým ... ešte neviem čo, ale potom to bolo výborné – kontrola, artikulovanosť, muzikalita. Lenže k tomu prispeli aj Martinove bedničky aj presnejší prevodník PCM63. Teda táto kombinácia by hádam nikoho nenechala chladným. Naozaj Martin ako píšeš Tvoje bedničky sú skvelé – plnosť, bas, farby – fakt paráda. Ak ste moje bedničky nazvali chrumkavé, tak Tvoje by som nazval mňamkavé.
Teším sa na fotky z ďalšej podarenej akcie a dúfam, že sa čoskoro uvidíme, ale za nižších okolitých teplôt. Začínam sa pohrávať s myšlienkou urobiť šopku v BS. Veď uvidíme. Tu konkrétne: http://www.kolping.sk/domy/z%C3%A1horov-dom/
Majte sa kovboji
Jaro

Caute ja klasika nakoniec ale nie je co velmi ani pisat kedze ste vsetko uz povedali...) Peto neviem preco ti odkaz nejde mne to pekne ukazalo a tam by sa veru dobre pocuvalo tie hrube muri by dodali dobru akustiku a ta atmosfera by tam bola jedinecna...Akoze tam poznas niekoho jaro kto to vlastni ci ako si to planoval?

Inak v sobotu sa mi tiez pacilo vlastne vsetko, aj ked mi mozno sadol az druhy petov higendovy prevodnik s vynikajucim vypracovanim a este lepsim preciznym zvukom.. este si zasluzi nejaku krabicku rovnakej kvality ako to vnutro..ten prvy sa mi zdal taky trocha od spodu hrajuci velkym objemom nastrojov ale trocha tam bolo vela vsetkeho hlavne ta dynamika ako by bola az nerealna tolko jej tam bolo..:))) Jarove bednicky hrali pekne muzikalne pekne si spievali mna osobne prekvapilo naladenie s mensim podielom vysok aspon ja som mal z nic taky dojem ale inak na jednotku a vobec nebolo pocut ten kovovy vyskac a bolo to pekne previazane s osvedcenou beymou...martinove bednicky ma prekvapili dost velmi a nebolo im velmi co vycitat a mozes kludne naletovat vyhybku dovnutra a urcite by sa nestratili v komercnej sfere ani s bednickami do 2000 euro...Vyrovnany dospely muzikalny zvuk v dobrom slova zmysle...Inak peto ja by som tiez rad zapozical nejaky tvoj prevodnik na skusku ku mne domov ak by to islo napriklad ten minule co sme porovnavali s Micromegou by sa mi popacoval pripadne nejaky muzikalnejsi typ...

Tak zatial sa drzte a este raz dik za peknu sobotu vsetkym zucastnenim....Ozaj jaro ta slaninka a pivo bolo paradne vlastne ako vsetko..:)